Neden Diyetisyen Desteği Almalıyım?

Dyt. Deniz TIĞLI 4 yıl önce yazıldı 0 Yorum
Neden Diyetisyen Desteği Almalıyım?

Profesyonel destek alma ihtiyacı kişinin kendi kilosundan veya fiziğinden memnuniyetsizliğini fark etmesiyle başlar. Belki üşengeçlik, belki kötü diyet deneyimleri, belki de ‘ben kendi kendime başarabilirim’ düşünceleri diyetisyene gitme fikrine sıcak bakmanızı engeller. Diyetisyene gittiğinizde hayatınız, düzeniniz bir anda ters yüz olmayacak, aksine diyetisyeniniz size belirli bir zaman ayırarak sizi tanıdıktan sonra hayatınızı zorlamayacak bir program planlayacaktır. İşte diyetin kişiye özel olması gerektiği bu yüzdendir. Maddi manevi her açıdan düşünülerek size en uygun programları ancak kendi diyetisyeniniz planlar.

 

Diyetisyen Neler Yapar?

Diyetisyen sadece elinize bir diyet listesi tutuşturmaz, aynı zamanda sizin neler yaptığınızı öğrenir, sohbet ve sizi tanıma esnasında nerelerde hatalar yapabileceğinizi fark eder daha güzeli ise bunları size de fark ettirir.

 

Diyetisyen eşliğinde diyet programı içinde olmanın en güzel yanlarından bir diğeri ise düzenli görüşülen seanslar ile kişinin sıkı takipte olabilmesidir. Maalesef yapı olarak birçoğumuz kendi kendini takipte zorlanır, özellikle konu diyetse bu süreç omuzlarda yük olmaya bile başlar. Diyetisyene geldiğinizde ise bu yükü paylaşmış olursunuz. Hatta çoğu zaman hiç yük hissetmez, diyetisyeninize güvenir, size verdiği programlara uyum sağlar, arkanıza yaslanır ve güzel sonuçlar alırsınız.

 

Diyetisyen eşliğinde diyet sürecinde olduğunuz dönemde düzenli kontroller, düzenli iletişimde olma hali, seanslarda size ayrılan belirli bir süre olması sayesinde diyet sohbetleri yaparak farkında olmadan beslenme eğitimi de alıyor olursunuz. Diyetisyeninizle her görüşmenizde bir bilgi öğrenirsiniz, kafanızdaki sorular giderilir ve vücudunuzu ömür boyu nasıl besleyeceğinizi öğrenerek yaşam boyu bedeninize iyi bakabilirsiniz. 

 

Evet, belki de beslenme ile ilgili birçok şey okumuş, bu konuyu biliyor hissedebilirsiniz. Ama unutmayın her konunun olduğu gibi bu konunun da uzmanları var. Farkında olmadan yanlış şeyler yapıyor olabilirsiniz. Günümüzde en popüler konulardan biri olan diyet ve beslenme ile ilgili elimizin altında çok fazla bilgi var. Ne yazık ki dolayısıyla da çokça bilgi kirliliği var. Kişiyi ilk başta cezbeden popüler diyetler veya ihtiyacınıza uygun olmayacak düşüklükte kalori içeren listeler özellikle uzun vadede uygulandığında sağlığınızı tehlikeye atar. Siz en güzeli kendinizi bir uzmana emanet edin, sağlığınıza iyi bakın :)

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..