ONLINE DİYET NEDİR

Dyt. Deniz TIĞLI 2 yıl önce yazıldı 0 Yorum
ONLINE DİYET NEDİR

Online diyet bulunduğunuz her ortamdan telefon, bilgisayar, internet kısacası teknoloji aracılığı ile alabileceğiniz uzaktan diyet hizmetidir.

Diyet süreci 1 -2  kez gidilip sonuca varılacak bir süreç değildir. Düzenli takip gerektirir. Bu takipler yani kontrol seansları sayesinde diyet sürecinde olan bireylerin uyumu artar. Aksilik veya programdan sıkılma durumları olduğunda müdahaleler kolaylaşır.  Ve iyi bir online diyet hizmetinin de bunları karşılayabilmesi gerekir.

Kimler online diyet tercih etmeli?

Elbette ilk olarak kişinin diyet yani sağlıklı beslenme programına başlamaya karar vermesi gerekir. Günümüzde bazı şehirlerde yoğunluk, düzensiz iş saatleri veya bebek bakımı gibi eve bağlayan durumlar içinde olmak gibi koşullar ile bireyler seanslara vakit ayırmakta zorluk çekiyor. Bu durumu kolaylaştırmak adına online diyet güzel ve kolay bir seçenek olabilir.

Süreç nasıl işliyor?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki sağlıklı bir online diyet hizmetinin yüz yüze alınacak diyet hizmetinden farkı olmamalıdır.

Program tamamen kişiye özel planlamalıdır. Tercih edilen iletişim yöntemine göre seanslar gerçekleştirilir. Telefon ile konuşma, mesajlaşma veya görüntülü arama gibi yöntemlerle iletişim kurulabilir.

İlk seans tanışma seansı programın kişiye özel planlanabilmesi adına çok önemlidir. Bu seansta programa başlayan kişinin öyküsü alınır, herhangi bir hastalığı olup olmadığı öğrenilir. Çok sevdiği yiyecekler, hiç tüketmediği besinler, 1 gün içerisindeki öğün saatleri ve ortalama olarak neler tükettiği öğrenilir. Yeme alışkanlıkları, pişirme yöntemleri tercih edilen besinler tartışılarak orta yolda buluşulur. Ve program birlikte planlanır. Bu sayede programa maximum uyum sağlanabilir.  

Aynı yüz yüze diyet hizmeti alıyor gibi haftalık olarak takip ve seanslar yapılır. Bu seanslarda yaşanılan aksaklıklara göre beslenme programı yenilenir. Haftalık görüşme öncesi bireyin aç karına sabah saatinde her zaman tartıldığı ev tipi herhangi bir tartıda tartılması yeterlidir. İncelme durumu ise belirlediğimiz bölgelerden yapılan mezura ölçümü ile takip edilir. Yapılacak bu vücut ölçümünün ise ayda 1 kez tekrarlanması yeterli olacaktır.

Kendinize vakit ayıramıyor fakat bir beslenme uzmanı ile çalışmak istiyorsanız online diyet tam size göre. Kendinize uygun bir diyetisyen seçin, daha fazla vakit geçirmeden kendinizle ilgilenmeye başlayın smiley

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..